اصلاً گارانتی چیست و به چه کار می آید؟

به زبان ساده و خلاصه:

گارانتی تعهّدی است که شرکت سازنده در مقابل محصول تولیدی خود با انجام خدمات ارائه می کند و متعهّد می شود که در صورت برآورده نشدن ادعا به جبران تعمیر یا تعویض کالا اقدام نماید.

در این راستا همراه لند با حضور در سایت فروشگاهی خود از محصولات ارائه شده برای بخش باتری شرایط گارانتی تعیین کرده است که در راستای مشتری مداری اشخاص بتوانند از محصول با کیفیت استفاده کنند.

بخشی از عدم اعتماد در حوزه گارانتی به دلیل ناآگاهی خریداران به شرایط یک گارانتی از نظر قانونی است که سبب شده اغلب مشتریان دچار این تصوّر شوند که با داشتن گارانتی شرکت باید همه ی مشکلات پیش آمده را حل کند. حال آنکه گارانتی، تعهّد تعمیر و تعویض قطعات تنها برای مشکلاتی است که در یک زمینه ی مشخص و بدون دخالت کاربر بر روی دستگاه رخ میدهد بر این اساس ارائه گارانتی تنها از سوی شرکت سازنده معنا پیدا می کند.

هر چند که متأسفانه در ایران به دلایل خاصی معنای گارانتی خیلی کمرنگ شده است.

همراه لند در خصوص باتری، شرایط گارانتی متنوعی داراست و این امر به خاطر دلایلی است که در بازار وجود دارد از این رو مدّت گارانتی و شرایط گارانتی متغیّر است.

بطور مثال در فروشگاه اینترنتی همراه لند در قسمت محصولات گوشی موبایل مدّت زمان و نوع ارائه خدمات ازسوی شرکت های گارانتی دهنده به علت یکنواخت بودن محصول و نوع تولید یکسان بوده و تمامی شرایط و خدمات بر روی کارت گارانتی یا لیبل درج شده بر روی محصول قرار دارد.

(در سایت فروشگاهی همراه لند اکثر اجناس دارای تضمین کیفیت و بهمراه گارانتی ارائه می گردد.)

یکی از موضوعاتی که برای کاربران گوشی های هوشمند بسیار حائز اهمیّت است گارانتی و خدمات پس از فروش قطعات جانبی این دستگاه ها از جمله باتری است.

اهمیّت گارانتی در باتری های گوشی موبایل، تبلت و گجت های هوشمند

دستگاه های هوشمند برای شروع به کار و گرفتن انرژی به وجود باتری نیاز دارند، از سوی دیگر این سخت افزار دارای مدّت زمان عمر مفید می باشد که این مدّت زمان ممکن است با رعایت نکاتی، پایدار و یا به دلایلی کاهش پیدا کند. لذا مصرف کنندگان تمایل دارند در صورتی که نیاز به تعویض باتری پیدا کردند از گارانتی باتری خریداری شده استفاده نمایند.

البتّه براساس قرارداد و قوانینی که شرکت های تولید کننده باتری اعلام کرده اند، در طول مدّت زمان گارانتی مشتری فقط یک بار حق تعویض کالای خریداری شده را دارد و پس از آن دیگر گارانتی باتری شامل وی نمی باشد.

شرایط گارانتی باتری های همراه لند به دو گروه مدّت زمانی تقسیم می شود:

 1. گارانتی اصلی سه ماهه همراه لند
 2. گارانتی اصلی شش ماهه همراه لند

گارانتی 90 روزه تعویض باتری (3 ماهه)

اگر بعد از خرید باتری به مدت 3 ماه گارانتی، از تاریخی که باتری مورد نظرتان را خریداری کرده اید هر گونه ایراد و مشکل فنی در محصول وجود داشته باشد، میتوانید برای تعویض آن اقدام کنید و پس از آن باتری دیگر مشمول شرایط گارانتی نخواهد بود.

گارانتی 180 روزه تعویض باتری (6 ماهه)

اگر بعد از خرید باتری به مدت 6 ماه گارانتی، از تاریخی که باتری مورد نظرتان را خریداری کرده اید هر گونه ایراد و مشکل فنی در محصول وجود داشته باشد، میتوانید برای تعویض آن اقدام کنید و پس از آن باتری دیگر مشمول شرایط گارانتی نخواهد بود.

به این نکته توجّه داشته باشید در صورتی که باتری دارای هرگونه مشکل فنی باشد باید مشتری قبل از مدّت زمان گارانتی آنرا به نمایندگی همراه لند که از آن باتری را خریداری کرده اطلّاع دهد.

مواردی که شامل ایراد فنی باتری گوشی می شود به شرح ذیل است:

 • تخلیه شارژ باتری
 • دیر شارژ شدن باتری
 • زود شارژ شدن باتری
 • عدم توانایی در روشن کردن گوشی

توجه: در صورتی که هر کدام از مشکلات و ایرادات مذکور بعد از پایان مدّت زمان گارانتی مطرح شود به هیچ عنوان شامل گارانتی نخواهد بود و از ارائه خدمات به شما سروران گرامی معذوریم.

مواردی که شامل ایراد فیزیکی باتری گوشی می شود به شرح ذیل است:

اگر بعد از خرید باتری و باز کردن بسته بندی آن متوجّه هر گونه مشکل فیزیکی در ظاهر آن شدید بایستی براساس مدّت زمان تعیین شده طی 24 ساعت برای این گونه ایرادات آنرا به نمایندگی همراه لند که باتری را خریداری کرده اید اطلّاع دهید.

عواملی که موجب باطل شدن گارانتی باتری موبایل می شود:

خراشیده شدن هولوگرام:

چنانچه به هر دلیلی هولوگرام مخدوش و جدا شود و یا هر اثر که نشان دهد دستکاری یا دچار خط خوردگی باشد، گارانتی باتری باطل خواهد شد و شامل تعویض نخواهد بود.

تغییر ظاهری باتری:

هرگونه تغییر شکل ظاهری که بر روی باتری ایجاد شود، مانند 1-خط و خش 2-فرو رفتگی 3-بریدن فلت باتری و مانند اینها شامل گارانتی نمی شود.

در همراه لند بادکردگی و متورم شدن باتری هم شامل گارانتی میشه و شما عزیزان میتونین با خیالی آسوده برای خرید باتری گوشی موبایل و تبلت خودتون به ما اعتماد کنین.

عوامل روزمره در ایجاد بادکردگی یا متورم شدن در باتری گوشی موبایل و تبلت

 • بادکردگی باتری به دلیل نوسانات برقی
 • استفاده از آداپتور و کابل غیر اصلی
 • مدّت زمان طولانی در شارژ بودن دستگاه (مانند شب تا صبح در شارژ بودن)
 • قراردادن دستگاه در مقابل تابش مستقیم نور خورشید (مانند گوشی را روی داشبورد ماشین قرار دادن)
 • استفاده متعدّد از شارژرهای فندکی (مانند رانندگان تاکسیران وسایل نقلیه عمومی)

از شما کاربران عزیز و همراه لندی های درجه یک ممنونیم که ما رو همراهی می کنید، همراه لند همیشه در کنار شماست.

هوشمند فکر کن، هوشمند خرید کن…